ISSN: 2458-097X

ISSN-L: 2458-097X

Cotidian de informare, anchetă și comentarii

duminică 11 februarie, 2018

Handbalistele de la SCM Craiova au reușit astăzi o calificare istorică în sferturile de finală ale Cupei EHF, după ce au câștigat ultimul lor meci din grupa A a Cupei EHF. Oltencele au învins, în deplasare, formația daneză Randers, cu scorul de 29-25. În celălalt meci  al grupei, formaţia franceză Brest  Bretania a dispus cu  scorul de 30-16 de echipa rusă F.K. Krasnodar, câştigând  astfel  grupa, la egalitate de  puncte cu formaţia craioveană, dar cu un golaveraj  superior. Elevele lui Bogdan Burcea încheie grupa cu opt puncte, trei victorii acasă, una în deplasare și două înfrângeri. Craiova își va afla adversara din „sferturi” săptămâna viitoare.

Clasamentul Grupei A:

1.Brest Bretagne 8p. golaveraj 139-117                                                                    2. SCM Craiova 8p. golaveraj 146-124